Domowe sposoby na korniki – czy istnieją?

Wielu właścicieli domów drewnianych oraz murowanych często słyszy na strychu odgłos chrobotania, stukania oraz zauważa wysypującą się mączkę drzewną z elementów konstrukcyjnych. Są to typowe objawy żerowania szkodników drewna – najczęściej spuszczela pospolitego lub kołatka domowego.

Szukanie domowych sposobów na zwalczanie szkodników drewna nie ma sensu, ponieważ są one nie skuteczne. Na forach oraz grupach facebookowych można przeczytać informacje na temat impregnacji drewna denaturatem, nacierania go cebulą bądź kupowania tanich i ogólnodostępnych preparatów zwalczających szkodniki. Inwestowanie czasu, pieniędzy oraz energii w te metody nie da żadnych efektów – tymi sposobami nie wytępimy szkodników drewna.

Jedynym słusznym rozwiązaniem dla osób szukających sposobu jak pozbyć się korników, jak pozbyć się szkodników drewna, jak zwalczyć spuszczela pospolitego będzie skorzystanie z usług profesjonalnej firmy wyspecjalizowanej w zwalczaniu drewnojadów (tępieniu korników).

Firmy zajmujące się dezynsekcją czyli zwalczaniem szkodników korzystają  w zależności od stopnia porażenia i możliwości dostępu do miejsca zaatakowanego przez korniki z następujących metod:

  • fumigacja – inaczej gazowanie, polegające na iniekcji gazu na korniki
  • impregnacja owadobójczej preparatem Xilix Gel (żel na korniki)
  • rzadziej: iniekcja ciśnieniowa,, metoda Veloxy
  • bardzo rzadko: dezynsekcja mikrofalowa

 

Podsumowując artykuł: brak jest skutecznych i sprawdzonych DOMOWYCH metod na zwalczanie szkodników drewna a w szczególności zwalczanie spuszczela pospolitego, zwalczanie kołatka domowego.