Fumigacja domu jako najlepsza metoda do likwidacji szkodników drewna

Fumigacja domu to zabieg mający na celu zwalczanie szkodników drewna w całym drewnie w danym obiekcie przy użyciu gazu (fosforowodór PH3) zgodnie z zatwierdzeniem Uzrędu Rejestracji Leków, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie może stosować w domach i obiektach użytkowanych przez ludzi.

Dlaczego wykonuje się gazowanie domu? Bo fumigacja domu to najwszechstronniejsza metoda na zwalczanie spuszczela pospolitego, kołatka domowego, miazgowca parkietowca, trzpiennika olbrzymiego i innych rzadziej występujących w domach szkodników. Fumigacja domu wymaga uszczelnienia domu gazoszczelną folią i zagazowania domu po przygotowaniu parametrów przed rozpoczęciem procesu gazowania. Warto pamiętać że dużą kubatura budynku czasem powoduje konieczność wykonania monitoringu gazowania czyli pomiarów cyklicznych w budynku poziomu gazu i odpowiedniego dogazowania do właściwego poziomu stężenia. Przed fumigacją domu budynek w środku przed gazowaniem należy przygotować od strony usunięcia rzeczy i sprzętu które powinny być zabrane przed fumigacją. Fumigacja domu musi też kończyć się pomiarami na koniec zabiegu przy odwietrzaniu oraz powinno być wykonane ozonowanie.

Fumigacja domu trwa w zależności od wielkości i szczelności obiektu od 8 do 14 dni. Fumigacja jest wykonywana w domach murowanych i drewnianych – a w tych drugich jest standardem gdyż tylko fumigacja gwarantuje dotarcie do całego drewna w domu co jest zgodne z naczelną zasadą skutecznego zwalczania szkodników drewna w domu czyli działamy na całe drewno bo nie wiemy gdzie szkodniki poskładały jaja w poprzednich latach i gdzie się rozwijają. Nie ma urządzeń którymi można to sprawdzić zatem zawsze należy działać na całe drewno co zapewnia właśnie fumigacja domu. Często gdy drewno ma bardzo grube przekroje lub jest zabudowane to tyko zastosowanie fumigacji domu ma sens.

Oprócz fumigacji domu sosuje się też takie metoda na zwalczanie szkodników drewna jak mikrofale (tutaj głównie chodzi o małe rzeczy, przedmioty, meble) bądź preparaty w ten sposób że się albo natryskuje, maluje lub nawierca i wstrzykuje odpowiedni preparat w drewno (tutaj musi być pełny dostęp a całe drewno w domu nie może być ani zbudowane ani pokryte lazurą , lakierem, farbą)

Linki do ciekawych stron, które prezentują zdjęcia i opisy z zabiegów fumigacji domu:

Fumigacja domu blisko Warszawy (Nadarzyn)

Fumigacja domu w okolicach Gdyni

Fumigacja domu drewnianego

 

Artykuł wyszukiwano wpisując słowa: fumigacja domu, fumigacja domu cena forum, ile kosztuje fumigacja domu, gazowanie domu, fumigacja domu drewnianego, fumigacja, fumigowanie, fumigacja cennik